středa 10. února 2016

Druhý díl série Narozen o půlnoci

Název: Narozen o půlnoci - Krvavý trůn
Autor: Lucie Fidlerová
Díl série: 2
Série: Narozen o půlnoci
Počet stran: 344
Nakladatelství: Fragment

Anotace
Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo - Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci... 


Boj o trůn v Dračích skalách vrcholí. Mezitím co královna Melisa postupuje ve svém šíleném plánu, Gabriel začíná mít pocit, že mu život protéká mezi prsty. Musí začít lhát, aby neztratil své blízké, ale právě kvůli lžím přichází i o to jediné, co mu zbývá. Už si nemůže být jistý nikým a ničím, dokonce ani svými city. Julie má naštěstí plán, který by mohl zachránit jeho i celé Dračí skály. Podaří se mu ho zrealizovat? A může Julii vůbec věřit? 


Cornelie zjišťuje, že jí hrozí smrtelné nebezpečí a společně s Gabrielem musí hrát nebezpečnou hru, aby zachránili svůj domov před blížící se zkázou a zabránili dalšímu krveprolití...

Recenze
Skoro před rokem jsem četla knihu Narozen o půlnoci od mladé české autorky. A teď jsem měla možnost si přečíst již druhý díl. Ale jelikož jsem se ke knize dostala po tak dlouhé době, musela jsem si prolistováním prvního dílu osvěžit paměť. A pak už jsem se mohla vrhnout do čtení.
I tentokrát se setkáváme s našimi hlavními postavami - Gabrielem, Nely, Julií a s krutou královnou Melissou. Všechny postavy prošly určitým vývojem. Akorát Nely se pořád chová jako dítě. Nehezky si pohrává s Gabrielovými city, díky čemuž u mě má velký mínus.

Kniha byla napsána jednoduchým stylem, žádné slovní složitosti tu nehledejte. Ale nemohu upřít knize čtivost, protože tu opravdu měla. A přestože byl znát autorčin věk, četla se mi kniha lehce a rychle. Nechybělo v knize napětí, zábava ani tajemství. 
Obálka knihy je velice krásná. Je laděna do fialové barvy. Celkově na mě působí něžně a ochranitelsky. Zřejmě za to může i postava chlapce nesoucí dívku.  Skvěle doplňuje první díl.

Knihu mohu doporučit všem mladším čtenářům. Určitě Vás kniha zaujme a díky otevřenému konci budete netrpělivě čekat na 3.díl :).

Hodnocení: 3/5

Za knihu mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.

Knihu můžete koupit -zde-.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mě velmi potěší. Proto všem moc děkuji! :)