čtvrtek 6. července 2017

Jak zachránit domov před hromotluky?

Název: Kronika rodu Spiderwicků A co bylo potom - Obrovité potíže
Autor: Tony DiTerlizzi, Holly Black
Počet stran: 184
Nakladatelství: Knižní Klub


Recenze
Čas od času má člověk chuť na změnu žánru své četby. A když tato chuť potká mě, obvykle sahám po dětských knihách. Kronika rodu Spiderwicků je rozdělená do dvou sérií - podle první série je i natočený film. Hlavními postavami jsou sourozenci Graceovi (dvojčata Jared a Simon a jejich starší sestra Mallory). Druhá série s přízviskem A co bylo potom, vypráví o nevlastních sourozencích Nickovi a Laurie, kteří jsou příbuzní s výše zmíněnými Graceovými. Nickův táta si vzal Lauriinu matku a dětem nezbývá tedy nic jiného, než se spolu naučit vycházet. Zpočátku Laurie Nicka strašně štve svými neustálými řečmi o kouzelných tvorech, ale brzy Nick zjistí, že všechny její povídačky jsou pravdivé. A že jejich domov je v ohrožení, neboť se probouzejí hroziví hromotluci, kteří dokážou napáchat obrovské škody. A je jen na nich, aby tomu zabránili.


Nick se jeví jako trošku nevrlý kluk, který má ze všeho nejraději playstationové hry. Ovšem když je potřeba, dokáže projevit velkou dávku odvahy a umí logicky přemýšlet. A navíc musí držet Laurie při zemi, neboť jeho nevlastní sestra je občas trošku lehkomyslná.

Laurie je bláznivý snílek, který neustále lítá hlavou v oblacích. Dychtí po znalostech o kouzelných tvorech, kterými je naprosto fascinovaná a nejraději by je všechny osobně potkala. Její povaha je občas možná až moc impulsivní, ale jinak je to hodné děvče s dobrým srdcem.


Kniha má pouhých 184 stran, ale přesto se do ní vešel krásný příběh o odvaze a vnitřní síle. Nechyběly tajemné scény, při kterých se tajil dech, ani napínavé okamžiky. Samozřejmě se jedná o jednoduchý příběh, který lehce pochopíte. Přesto zpoza řádků mohou vykouknout hluboké otázky, na které jen sám čtenář musí najít odpověď. 

Celá kniha je krásně ilustrovaná. Hned na úvod se nachází mapka Mangrovové kotliny, která pomůže v orientaci během příběhu. Co se týče jednotlivých kapitol, před začátkem každé z nich se nachází celostránková ilustrace, která čtenáři napoví, o čem daná část knihy bude. A aby toho nebylo málo, v průběhu čtení nachází čtenář i různé malé obrázky, takže četba není pastvou jen pro duši, ale i pro oko.


Druhý díl série Kroniky rodu Spiderwicků a co bylo potom mohu doporučit všem milovníkům pohádek s fantasy prvky. Kniha je napsána čtivým stylem a jedná se o velmi příjemnou jednohubku. Nebojte se tedy popustit uzdu fantazii a vrátit se do svých 11-12 let a příběh si naplno vychutnat. 
Bude se Vám líbit :)

Hodnocení: 5/5


4 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze, připomnělo mi to dobu kdy jsem byla mladší a hltala každý díl z téhle série... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ji právě ještě celou nedočetla, k této druhé sérii jsem se dostala až nyní :)

   Vymazat
 2. taky bych chtěla tuto sérii někdy zkusit :-) škoda, že nenatočili další filmy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že natočili aspoň to, co natočili :D

   Vymazat

Každý komentář mě velmi potěší. Proto všem moc děkuji! :)