středa 15. října 2014

Ledový oheň

Název: Ledový oheň
Autor: Chris d´Lacey
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 254


Ledový oheň je pokračováním bestselleru Chrise d´Laceyho Dračí oheň. Autor opět vypráví příběh studenta Davida Raina, žijícího u rodiny Pennykettlů, v ne zrovna běžné domácnosti, kde člověka obklopují stovky hliněných dráčků. Když Davidovi jeho školitel na univerzitě zadá práci na téma existence či neexistence draků, začne se jeho život ubírat neobyčejným směrem. vysněná cena - plně hrazená výzkumná cesta do Arktidy - se zdá být na dosah. David se pustí do práce a objeví spojení mezi draky a Arktidou právě ve chvíli, kdy začíná sněžit. Je to jen náhoda, nebo zde působí hlubší síly? Jak David zjišťuje o dracích více a více, dostává se na cestu, z níž již není návratu, do časů, kdy draci skutečně existovali a kdy jejich tajemství střežili arktičtí lední medvědi. Aby měl David šanci výzkumnou cestu vyhrát, musí otevřít svou mysl dračí legendě a záhadnému tajemství ledového ohně. (oficiální text)


Druhý díl mě opravdu velmi překvapil. Nečekala jsem nic a dostala mnoho. V porovnání s prvním dílem je tento akčnější, záhadnější a čtenář tu objevuje mnohem propracovanější a spletitější děj než v prvním díle. Tahle kniha už není jen příjemným oddychovým čtením, protože chvílemi se objevují situace tak napjaté, že se o uvolnění a relaxaci ani nedá mluvit. Kniha nedovolí čtenáři se ani na chvíli nudit a nutí ho neustále žasnout, jak se věci vyvíjí.

David už je trošku moudřejší, i když je to pořád stejný paličák jako v prvním díle. Lucy je stále stejným způsobem ukňouraná, ale už trochu méně než dřív. Elizabeth mě překvapila, že věřila tetičce Gwyneth, ale nemám jí to za zlé. Objevuje se tu i Suzana, tajemná dívka milující gotiku. Díky ní vše dostává spád a i později i odpovědi. A nejlepší postavou je kocour Bonnington, protože díky jeho bystrým smyslům všichni zpozorovali záhadný kus ledu, který se nechtěl rozpustit. A skvělí jsou v příběhu samozřejmě i draci. Velmi jsem si oblíbila G´retha a Gadzookse.


S jistotou mohu tuto knihu doporučit  i starším čtenářům, prostě všem, kteří mají rádi draky. Rozhodně jsou v knize zajímavě pojatí a celkově je ten příběh zvláštním způsobem jedinečný.

Obálka knihy je krásná, ukrývá v sobě tajemství celého příběhu. A nejvíce se mi na knize líbí to, že je stejná pod přebalem jako na něm. Přesně tohle na vzhledu knížek miluju asi nejvíce. Když je krásná obálka a stejné ztvárnění má i kniha. Protože já si často vybírám očima. Pokud mě nezaujme zevnějškem, nepřečtu si o čem je.

Hodnocení: 92%1 komentář:

  1. Obálka sa mi viac páči tá z prvého dielu, ale to bude zrejme mojou láskou k zelenej farbe :D Inak to vyzerá na vydarené pokračovanie a tvoja recenzia ma iba utvrdila v tom, že by som sa mala k sérii nejako dostať :D

    OdpovědětVymazat

Každý komentář mě velmi potěší. Proto všem moc děkuji! :)